Коло «Кіт Ельф та його друзі»

Ініціатива з практичного зоозахисту отримала назву «Кіт Ельф та його друзі» на честь улюбленого кота голови СВЖ «Природа над усе» Анжеліки Комарової. За неповних вісімнадцять років свого життя цей незвичайний кіт допомагав їй у справі зоозахисту не лише на духовному рівні. Він допоміг у адаптації багатьох підібраних кошенят та сприяв пошуку потенційних спонсорів для справи порятунку тварин.

Спілка вільних журналістів «Природа над усе» є гуртом людей, яких пов’язує не лише ідейне підґрунтя, а й дієвий порятунок покинутих тварин, котів, собак, птахів.

Головний капітал СВЖ – це наші ідеї, наші контакти, наша креативність та здатність донести до людей інформацію.

Члени СВЖ, що покладають на себе обов’язки з практичного зоозахисту, є координаторами по збору благодійних внесків на користь тварин.
СВЖ є куратором чотирьох невеликих, умовно кажучи, міні-притулків для тварин у Києві:

1. «Почуйки» (22 собаки та 24 коти в сільській садибі).
2. «Квартирник на Лівобережжі» (16 собак та чотири коти в міській квартирі).
3. «Придворні» коти на Братиславській (13 котів у дворах спального району.
4. «Вільні коти Київського зоопарку».

До вашої уваги інформація по кожній з цих точок.

«Почуйки»

Киянка, що поселилася у селі Почуйки Попільнянського району Тамара Федорівна Журахівська на свою пенсію утримує понад 40 тварин (20 собак і 24 коти).
ЇЇ садиба стала притулком для викинутих напризволяще тварин. Тварини не доїдають, не отримують вдосталь їжі та ветеринарної допомоги, а отже знаходяться у жалюгідному стані. Восени 2011 року активісти СВЖ організували поїздку до с. Почуйки, щоб пересвідчитися про наявність тварин та розпочали координувати допомогу цьому притулку їжею, ліками, теплими речами та душевною підтримкою хазяйці притулку. Розпочалася також і робота по влаштуванню тварин з цього притулку.

«Квартирник» на Лівобережжі

Вже кілька років в одній з київських багатоповерхівок утримуються 16 собак та 4 коти, підібрані власницею квартири на вулиці. Тварини у цьому «притулку» утримуються в задовільному стані, їжею та ліками забезпечені. Утримує тварин літня жінка, Катерина Миколаївна. Її пенсії на утримання такої кількості тварин катастрофічно не вистачає. Щоб уникнути конфліктів з сусідами, вона вигулює тварин ночами, а вдень ходить на підробітки.

Фізичне й матеріальне виснаження та постійний моральний тиск сусідів сильно позначилось на її здоров’ї. Власниця «квартирника» пройшла ряд екзекуцій від дільничного до адміністративного суду, який швидше можна назвати судилищем інквізиції.
Власниця «квартирника» влаштовує тварин і потребує у цій справі допомоги активістів. За 2011 рік спільними зусиллями СВЖ та Катерини Миколаївни було влаштовано 11 собак.

Довідка. Таких притулків-квартирників у Києві, та й у інших великих містах є багато. Ситуація є досить типовою, виникають вони за браком справжніх притулків. Мотивація створення таких «квартирників»: прагнення захистити бездомних тварин від кричущої жорстокості з боку комунальників та садистів.
Накопичення тварин у квартирах має й інші причини:
1) відсутність соціальної реклами в напрямку влаштування безпритульних з боку київських бюджетних служб КП «Притулок для тварин» та КП «Центр ідентификації тварин». Така реклама необхідна з метою влаштування тварин у нові родини та виховання толерантного ставлення до покинутих тварин з боку населення;

2)слабка робота по влаштуванню тварин з боку існуючих товариств з захисту тварин;

3) відсутність координації власників «домашніх притулків з рухом волонтерів, що активно займаються влаштуванням тварин;
4) відсутність сталого попиту на так званих «простих» тварин (див пункт 1).

«Придворні» коти на Братиславській

Упродовж багатьох років колишня вчителька, тепер пенсіонерка, регулярно, в один і той же час підгодовує котів, які живуть у дворі її дому.
Зараз на її утриманні знаходиться 13 котів. Усі «придворні» коти – в прекрасному стані за рахунок їхньої опікунки, якій доводиться часом і голодувати. Особливо, коли доводиться тратити кошти на лікування підопічних.
Свою квартиру пенсіонерка використовує як тимчасову перетримку для котів після кастрації (стерилізації). Своїми силами жінка намагається влаштовувати кошенят, яких час від часу її сусіди викидають напризволяще.

«Вільні коти Київського зоопарку»

Ініціативна група СВЖ підтримує котів, що проживають на території Київського зоопарку. Ветслужба зоопарку проводить стерилізацію котів, а волонтери СВЖ адаптують тварин та проводять пошук нових господарів.
За період з травня по листопад за ініціативи СВЖ було частково простерилізовано, а також вакциновано від котячих хвороб (у тому числі від сказу), дегельмінтизовано та влаштовано в добрі руки 8 котів.
Робота проводиться далі. Годування котів потребує додаткових коштів.

1 Comment

Filed under Без рубрики

One Response to Коло «Кіт Ельф та його друзі»

  1. Накопичення тварин має основну причину —
    ВІДСУТНІСТЬ законодавчої бази, яка стримує
    надлишок перевиробнитцтва дрібних тварин їх
    власниками! У західних країнах зоозахисники
    добились прийняття законів,які не стимулюють, а навпаки стримують і роблять невигідним розмноження тварин.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.