Category Archives: Практические советы

Памятка по безопасности для активистов и активисток

activismНебольшая памятка по безопасности для активистов и активисток, актуальная для организации акций прямого действия. Дополнения и замечания можете писать в комментарии.

Интернет-безопасность Continue reading

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы

Кото-Пальто: апсайклинг от Цири и Ангелины Яр

Ангелина Яр

Ангелина Яр

Рассказывает Ангелина Яр:

ССЖ «Природа прежде всего» представляет Кото-Пальто. Это мой совместный проект вместе с Цири, мастером и популяризатором апсайклинга.

Continue reading

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы

Як спілкуватися з журналістами та чиновниками

Василюк О.В., Андрос О.Є. Ваш перший контакт з журналістами і чиновниками (методичний посібник для Дружин охорони природи та інших молодіжних природоохоронних організацій). Випуск 1. Видання друге. – Київ, НЕЦУ, 2010. — 80 с.

Завантажити.

Джерело: http://pryroda.in.ua/dop/

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы

Екотаж: можна, якщо обережно

Написати цю статтю мене спонукав опублікований на сайті «Хайвей» матеріал Гоши Деревянного «Час барикад…». У статті автор наводить приклад екоекстремізму, саботування знищення природи, як один із найбільш яскравих прикладів громадської боротьби за будь-що (з чим завгодно). Без зайвих компліментів, вперше в Україні преса промовила слово «екотаж». Аналогічно, захоплення радикальными природоохоронцями знаходимо і в інших джерелах, наприклад, у книгах з медіа-активізму (Киреев Олег – «Поваренная книга медиа-активиста»), Дуглас Рашкофф – «Медиавирус. Как поп-культура тайно воздействует на ваше сознание») або із соціології (Крейг О’Хара – «Философия панка: больше, чем шум»). У багатьох країнах бюрократична система досягла такого рівня розвитку, що процес вирішення будь-яких питань затягується на надто довгий період. Це дуже на руку тим, проти кого протестує громадськість. І особливо вигідно тим, хто своїми діями знищує природу, тому що перш ніж громадськість що-небудь вирішить, безпомічно борсаючись у бюрократичній павутині, все вже буде знищено. Протест зникне сам собою, тому що рятувати буде вже нічого. Старовинний ліс вирубають лісники, мальовничий каньйон підірвуть динамітом видобувачі, а браконьєри виловлять всю рибу, що нереститься. Як же бути? Єдина досить чітка відповідь на це питання – ЕКОТАЖ. Екотаж – це приховане пошкодження техніки, інструментів і засобів, що руйнують дику природу, вбивають тварин та знищують рослини. Екотаж застосовується винятково до неживих предметів. Екотажні акції таємно проводять найрадикальніші екологічні групи, коли знищенню природи неможливо запобігти жодним іншим способом.
Continue reading

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы

Практичний посібник «Право на доступ до інформації з питань містобудування»

Практичний посібник «Право на доступ до інформації з питань містобудування».

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы

Шипування дерев: інструкція

Шипування – радикальний метод захисту дерев від спилювання, що полягає у вбиванні в стовбур цвяхів або металевих стержнів з метою вивести з ладу бензопилку. Технологія полягає в наступному (див. малюнок): Continue reading

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы

Акції громадянської дії: правила та поради

1. Різновиди акцій.
2. Етапи проведення акцій.
3. Культура безпеки під час акцій.
4. Необхідний реквізит для акцій.
5. Інформаційна підтримка акцій (написання й оформлення анонсу та прес-релізу, правила розсилки, поради по спілкуванню з пресою).
6. Правила поведінки на акції.
7. Поради з розташування баннерів та реквізиту.
8. Правила полишення місця акції.
9. Основні речі, які треба ОБОВ’ЯЗКОВО мати перед початком акції. Continue reading

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы

Проведення громадських слухань в м. Києві: історія та практичні поради

Автор: Олег Андрос.

2005 рік – рік початку боротьби за права громадян на слуханнях.

Загалом слухання поділяються на два види – слухання, що проводяться з ініціативи місцевої громади чи небайдужої громадськості м. Києва, та слухання, що проводяться забудовниками. Відповідно різняться і ваші завдання в процесі проведення слухань: Continue reading

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы

Буклет "Як захистити зелені зони та дитячі майданчики від забудови" (2006 р.)

УНЦПД в рамках проекту «Запровадження прозорих механізмів врахування інтересів громадськості міста Києва при прийнятті рішень щодо забудови міської території» видав буклет «Як захистити зелені зони та дитячі майданчики від забудови», у якому вміщено рекомендації стосовно того, як можна протистояти непродуманій та хибній містобудівній політиці під час масової забудови парків, скверів, подвір’їв та берегів Дніпра, коли фактично ліквідуються дитячі й спортивні майданчики, забудовуються прибудинкові території й катастрофічно знищується життєве середовище киян. Видання стало можливим завдяки підтримці Інституту сталих спільнот (США)/Мережі громадянської дії в України (UCAN). Continue reading

Leave a Comment

Filed under Библиотека, Практические советы