Нові стадіони та дороги за рахунок страждань та смертей!

28 квітня 2012 р., м. Київ, Кабінет Міністрів України, 9.00.

Cьогодні біля Кабінету Міністрів України проходить всеукраїнська акція на захист безпритульних тварин “Fair Play-2”.

Кілька сотень людей прийшли до стін Кабінету Міністрів України, аби висловити рішучий протест проти бездіяльності української влади щодо кричущих випадків знищення безпритульних тварин, які й досі тривають по всій Україні.

“В той час, коли Україна напередодні чемпіонату звітує про побудову мостів і відкриття нових доріг, приймає програми про гуманне поводження з тваринами (на даний період підписані договори з німецьким фондом “Deutscher Tierschutzbund” і австрійською організацією “4 лапи”, які будуть безкоштовно проводити масову стерилізацію безпритульних тварин в Києві та інших містах України) і підписує меморандуми з міжнародними організаціями, менш ніж за тиждень після акції 31.03.2012 р., хтось “безіменний” різко активізує свої дії й жорстоко знищує величезну кількість безпритульних тварин по всій Україні протягом кількох днів, – каже Яна Ренк, організатор акції та лідер “Всеукраїнського руху захисту тварин “За життя”. – Дійшло до того, що разом з безпритульними масово труяться домашні улюбленці й навіть… ДІТИ! Правоохоронні органи з небажанням приймають заяви від зоозахисників і власників отруєних домашніх собак, або взагалі, всупереч своїх прямих обов’язків, не вбачають в масових отруєннях ніякої проблеми, відмовляючи в прийомі відповідних заяв чи проведенні розслідувань. Замовчуються факти отруєння і смерті дітей, в пресі продовжують розповсюджувати не підтверджену інформацію щодо поширення сказу, роблячи бездоказові сюжети про чергові напади собак на людей”.

Активісти зоозахисного руху привели з собою тварин, яких вдалося врятувати від отрути, що була масово розкидана в Києві, Харкові та інших містах.

Неймовірними зусиллями волонтерів, ветеринарів та небайдужих людей тварин продовжують рятувати. Кожен день приходять нові й нові повідомлення про чергове отруєння.

Окрім того, досі працює сайт живодерів, де активно пропагуються насильство й жорстокість, що є порушенням українського законодавства, а саме статті 5 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, де забороняються пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними. За порушення вимог цього Закону винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законом (ст. 35 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”).

“Ми неодноразово офіційно зверталися до органів МВС України, Генеральної Прокуратури України з листами щодо існування такого ресурсу та діяльності окремих живодерів, які не тільки пропагують насильство в Інтернет-мережі, а й здійснюють вбивства тварин, – каже Наталя Вишневська, активіст зоозахисного руху, – але й досі чекаємо ґрунтовних відповідей, не кажучи вже про конкретні дії. Все що ми на сьогодні отримали з січня-місяця це “РОЗСЛІДУВАННЯ ТРИВАЄ…”. Але сайт працює, а тварини гинуть у муках. Влада відверто ігнорує нас.

З урахуванням того, що в країні діє Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження” від 21.02.2006 р. № 3447-IV та підписана “Європейська конвенція про захист домашніх тварин СДСE № 125”, в Україні ігноруються навіть загальнолюдські норми гуманного ставлення до наділених душею живих істот”.

В ході акції буде проводитись збір коштів для лікування постраждалих від отруєння та знущання тварин. Відповідальна організація за збір коштів – “Всеукраїнський рух захисту тварин “За життя” (Яна Ренк). Інформація та звітність буде розміщена на сайті організації: http://www.vdzzh-zzh.org.ua/.

Організатори акції – “Всеукраїнських рух захисту тварин “За життя”, при підтримці Асоціації зоозахисних організацій України (Ася Вільгельмівна Серпінська), зоозахисних організацій Німеччини, Польщі, Чехії, Італії та інших європейських країн.

Наші вимоги:

1. Видати постанову про введення мораторію на фізичне знищення безпритульних тварин комунальними службами до внесення у чинне законодавство України змін, відповідно до яких буде накладена загальна заборона на вбивство безпритульних тварин.
2. Зобов’язати правоохоронні органи розслідувати випадки отруєнь та відстрілів безпритульних тварин.

3. Зобов’язати правоохоронні органи розслідувати діяльність так званих догхантерів, що координують свої дії на Інтернет-сайті vreditelyam.net та заблокувати доступ до цього злочинного ресурсу на території України.

4. Ініціювати перевірку КРУ та органами прокуратури України діяльності комунальних служб, яким доручено виконання функції з контролю чисельності безпритульних тварин, зокрема витрачання бюджетних коштів на зазначені цілі.

5. Імплементувати в Україні європейський досвід вирішення проблеми безпритульних тварин шляхом стерилізації та утримання в притулках.

Контакти:

Яна Ренк – 098 055 5046,

Ofelya Mozart – 099 487 1037,

Наталя Вишневська – 098 257 6176.

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.