Відкриття фотовиставки «Це ми – люди!..» (Гостиний двір)

26 жовтня 2012 р. О 15.00 год. у внутрішньому дворі Гостиного двору (Контрактова площа, 4, вхід з боку церкви Успіня (Пирогощі) відбудеться відкриття фотовиставки «Це ми – люди!..», присвячена черговому Дню Народження Гостинної Республіки. Нам – 5 місяців!

«Гостинна республіка» – проект, що розпочався 26 травня під час «святкування» Альтернативного Дня міста та акції «Вийди на вулицю – поверни собі місто», спрямованої на захист Гостиного двору (будівлю незаконно виключено з реєстру пам’яток і віддано в оренду з метою реконструкції під торгівельно-офісний комплекс).
Протягом п’яти місяців волонтери – музиканти, співаки, художники, народні майстри, культурологи, соціологи, історики, екологи, лікарі, журналісти тощо – організували у внутрішньому дворі Гостиного двору понад дві сотні концертів, майстер-класів та лекцій. Весь цей час тривали також уроки української, німецької, англійської та інших мов. Відбувалися літературні читання, творчі зустрічі з письменниками і поетами та поетичні фестивалі.

Гостинна Республіка – не протест, а культурний спротив. Гостинна Республіка за:
— реставрацію Гостиного двору зі збереженням його функції (бібліотека, інститут), а не реконструкція під торгівельно-офісний комплекс з парковкою
— визнання недісними всіх рішень щодо реконструкції, а також, за те, щоб причетні до безладу у будівлі понесли відповідальність, у тому числі – фінансову
— Визнання освітньо-мистецько-громадського некомерційного культурного центру та надання громаді права брати участь у вирішення питань функціонального призначення простору і будівлі
Активісти Республіки, підтримані місцевими мешканцями, представниками творчих спільнот, громадських організацій, фактично створили у Гостиному дворі вільний, відкритий для всіх публічний простір; створили модель подальшого культурного розвитку цієї пам’ятки на користь культурним потребам городян.

Протягом передвиборчого «сезону» полювання на електорат, жоден з кандидатів у Подольському районі не наважився піти проти волі правлячої верхівки, що має пряме відношення до реконструкції – внести захист Гостинного Двору у свою програму. Протягом всього життя Республіки, влада продовжує ігнорувати думку небайдужих киян, і у муніципальних ЗМІ вдає, ніби нас – не існує. Жодного разу чиновники не спробували піти з громадянами Гостинного Двору на діалог, але дозволяє робити висновки про її активістів, незмінно виконують замовлення бізнесменів та чиновників вузького кола фінансових зацікавлень, думку громади – ігнорують.

Виставка «Це ми – люди!..» розповідає про те, хто і як творив цей культурний проект, цей новий відкритий простір на карті Києва. На фото (понад півтори сотні) – далеко не всі події, не всі їх учасники. Та головне – не кількість. Обличчя на фото– найкраще свідчення успішності проекту «Гостиної республіки». І нагадування про те, що Гостиний двір – не тільки стіни. Це ми – люди! Автори фото – Олександр Заклецький, Максим Требухов, Марія Лебедєва

Протягом заходу відбудеться святкування «Дня Народження» Гостинної Республіки: відкриття виставки, виступи організаторів, опрелюднення відкритого звернення до мешканців міста та влади, слайд-шоу, музичний супровід, нетрадиційний фуршет для всіх відвідувачів.

Акредитація: Марія Лебедєва (067 825 16 86).

За додатковою інформацією звертайтесь до: Владислави Осьмак (067 399 26 01).

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.