Кабмін хоче дозволити законно полювати на безпритульних тварин

09 листопада 2012 15:51

Кабінет міністрів розробив законопроект, який полегшить життя підприємцям, які заробляють на розведенні, ввозі та вивозі різних видів тварин. Екологи вже назвали законодавчу ініціативу «зооцидом» — масовим знищенням тварин, пише «Фокус».

Найбільше захисників в цьому законі турбує доля котів та собак. Зокрема, вони вважають, що потенційний закон легалізує жорстоке поводження з безпритульними тваринами. «Це безпрецедентний законодавчий акт. Його прийняття ставить Україну в ряд дикунських, варварських країн. Ним легалізується таке страшне явище, як догхантерство – мисливство на домашніх тварин у місті», — заявив Олег Андрос, київський зоозахисник.

Відношення до безпритульних тварин розділило суспільство на дві частини: з однієї знаходяться ті, хто захищає котів і собак, які живуть на вулиці. З іншої є ті, хто вважає, що зграї безпритульних тварин являють собою небезпеку для дітей і дорослих. Стверджувати про те, що влада бездіяльна також не можна. Зокрема, в декількох великих містах були ухвалені програми стерилізації тварин – найбільш гуманний і ефективний спосіб. Так, у Києві в 2011 році було виділено 12 млн грн. на ці потреби.

За даними київської влади, у столиці нараховується 12 тисяч безпритульних собак. Загалом виходить, що на стерилізацію кожної тварини потрібна одна тисяча гривень. Однак захисники тварин упевнені, що ці гроші списують і скеровують на інші цілі.

Водночас зоозахисники переконані, що мисливці за безпритульними собаками існують не самі по собі – в їхньому існуванні зацікавлені фірми, які виробляють або імпортують засоби знищення тварин. Так, найчастіше використовують дротики для трансквілізації і лікування тварин. За маленький проміжок часу відбувається вприскування речовини. Коштує цей засіб – 600 – 700 євро. Крім того, популярним є шприцеметач, який за формою нагадує рушницю і має телескопічний або інфрачервоний приціл (2000 – 3000 євро). І найдорожчим є сіткометач, який із 12 –20 метрівможе обмотати тіло на зразок кокона.

Втім, як пише видання, у парламентському комітеті з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи запевнили, що комітет рекомендуватиме відхилити скандальний документ.

ТСН

Фото: Львівський портал

Джерело: http://portal.lviv.ua/news/2012/11/09/155107.html

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.