Євген Кирилюк – Громадянська кампанія «Форум порятунку Києва» звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою відновити досудове розслідування в кримінальній справі щодо колишнього генерального директора Київського зоопарку Євгена Кирилюка за фактом незаконного надання території Київського зоопарку в оренду комерційній структурі

Генеральному прокурору України
державному раднику юстиції
України

Пшонці В. П.

01011 м. Київ, вул. Різницька, 13/15

ЗАЯВА ПРО ЗЛОЧИНПро відновлення досудового розслідування 
в кримінальній справі щодо 
Кирилюка Євгена Миколайовича

Шановний Вікторе Павловичу!

Кирилюк Євген Миколайович був генеральним директором Комунальної організації «Київський зоологічний парк загальнодержавного значення» у 1998–2006 рр.

У 2005 р. Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу щодо діяльності тодішнього директора Київського зоопарку Євгена Кирилюка і чиновників Київської міської державної адміністрації по факту незаконної оренди землі на території Київського міського зоологічного парку загальнодержавного значення. Директор зоопарку незаконно здавав в оренду його землю, а голова Київської міської державної адміністрації Олександр Омельченко затвердив незаконний договір про оренду.

У 1999 р. Київський зоопарк, кіпрська компанія Snowdonia Enterprises Limited і українська компанія «Ява-Капітал» підписали договір про створення консорціуму «Країна мрій». Snowdonia Enterprises Limited повинна була інвестувати в консорціум $ 1,5 млн, «Ява-Капітал» зобов’язалася взяти на себе всю фінансово-господарську діяльність, а Київський зоопарк надав територію під атракціони. Партнери зоопарку не виконали своїх зобов’язань. Так, кіпрська компанія інвестувала в консорціум тільки $ 580 тис.

Євген Кирилюк обвинувачується в тому, що, перевищуючи службові повноваження, без згоди власника землі – Київської міської ради – передав у якості внеску в спільну інвестиційну діяльність Міжнародного консорціуму «Країна мрій» право на безкоштовне користування територіями зоопарку строком на 49 років. Після цього договір про оренду був незаконно погоджений з головою КМДА Олександром Омельченком. Ці факти виявлені під час перевірки зоопарку, яку проводила Державна служба по боротьбі з економічними злочинами Міністерства внутрішніх справ України. У ході перевірки працівники служби встановили, що держава недоотримала прибуток у вигляді податку на землю.

У зв’язку з вищевикладеним, відповідно до ст. 282 Кримінального процесуального кодексу України від 13.04.2012

просимо:

Відновити досудове розслідування кримінальної справи щодо діяльності Кирилюка Євгена Миколайовича по факту незаконної оренди землі на території Комунального підприємства «Київський міський зоологічний парк загальнодержавного значення» у 2005 р.

 

З повагою,

Головний координатор
громадянської кампанії
«Форум порятунку Києва»           Віталій Черняховський

Джерело: Прес-центр «Форум». 

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.