Гендиректор Київського зоопарку Євген Кирилюк: «Ми зробили усе, щоб надати притулок потерпілим тваринам, однак їх до нас навіть не довезли…»

Вже цілий тиждень у мас-медіа поширюється  новина про екзотичних тварин, які на шляху з Чехії до Бердянська потерпали у заторах, спричинених снігопадом. Тварин вже давно благополучно доставили до пункту призначення, однак ця вже пережована інформація продовжує обростати все новими домислами та плітками. Прикметно, що у цю історію чомусь вплутали Київський зоопарк, однак ЖОДНЕ з видань, яке перемелює цю тему, заради об’єктивності так і не звернулося за коментарем до Київського зоопарку: усі посилалися на … повідомлення у мережі Facebook (!). Дуже дивує, що не останню скрипку у цій ситуації відіграв директор Миколаївського зоопарку Олександр Топчій, який  необачно (чи навмисне?) закинув у соціальну мережу образливу репліку  на адресу Київського зоопарку: «Киевский зоопарк, гадко, отказал им в помощи (выходной и мест для животных нет)…».Прикметно, що спочатку був зроблений такий уїдливий закид на Facebook, і лише наступного дня ця новина докотилася до Київського зоопарку. Прикметно, що сигнали «SOS» поступили не від Топчія (хоча йому прекрасно відомі телефони київських колег-зоологів). Наказ про надання притулку транзитним тваринам передав гендиректору Київського зоопарку перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

Незважаючи на розпал боротьби зі стихійним лихом, Олександр Володимирович не відмахнувся від «чужих» тварин, а негайно підключився до вирішення проблеми. Тут незайве пригадати, що минулого року Олександра Мазурчака  нагородила принцеса Майя фон Гогенцоллерн –  за його зоозахисну діяльність Як видно з нинішньої ситуації, ця нагорода була надана не дарма.
Незважаючи на вихідний (всупереч закидам Топчія), та ті ж таки погодні умови, у терміновому порядку на робочі місця прибули працівники Київського зоопарку, підготували місця для притулку тварин, що постраждали, подбали про їжу для них та про спальні місця для супроводжуючих. Чекали фуру з тваринами до пізньої ночі, навіть заночували на роботі.     Можна уявити собі обурення цих людей, яким  на ранок 25 березня повідомили про те, яку неправду написали про них у ЗМІ!
І хоча прес-служба зоопарку відреагувала негайно, і того ж ранку, у понеділок, 25 березня розіслала спростування, а до «Комсомольської правди» очільниця прес-служби Анжеліка Комарова телефонувала особисто – дарма!
Мабуть, журналістам, зокрема Ользі Кромченко з газети «Комсомольская правда в Украине», нецікаво, як усе відбувалося насправді. Наступного дня, 26 березня виходить публікація Ольги КРОМЧЕНКО «Животные, едва не околевшие под Киевом, добрались до Бердянска», у якій Топчій виходить єдиним героєм-рятувальником,  а натомість про Київський зоопарк журналістка висловлюється з великою долею сумніву: «Николаевцы позвонили в Киевский зоопарк. Однако тут вышла заминка: по одной версии, фуру с животными не приняли, по другой — она просто не доехала в центр города».
Не зрозуміло, з яких причин,наступного дня, 27 березня Ольга Кромченко знову пише про геройський вчинок Топчія, вдаючись до украй принизливих для Київського зоопарку та міської влади висловів, причому думка Київського зоопарку її не цікавить: «…Директор «родного» для зверей зоопарка — чешского «Двора Кралова» позвонил главе николаевского зоосада Владимиру Топчию. Тот, в свою очередь, поднял на уши киевский зоопарк и столичные власти..». І хоча далі заради запізнілої об’єктивності  журналістка описує, як «на ночь глядя в Киеве организовали целый штаб по спасению — помочь бедолагам были готовы ветеринары, зоологи. Но проехать через центр заметенного Киева автомобиль с питомцами не смог и прямиком двинулся в Бердянск» –  однак залишається в цих статтях неприємний присмак джинси та політиканства.
З огляду на такі матеріали не подивуєш, що останніми роками люди не довіряють засобам масової інформації, що завдяки таким м’яко кажучи, тенденційним, матеріалам, створюється атмосфера тотальної недовіри та цинізму.

Джерело: Прес-служба Київського зоопарку

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.