Наближається фестиваль на Трухановому, проти якого виступила природоохоронна громадськість

«Верхом цинізму» вважають природоохоронці позицію співака О. Скрипки, який організовує музичний фестиваль з байкерськими перегонами на Трухановому острові.

Скрипка та міська влада проігнорували аргументи природоохоронців, які наприкінці березня написали звернення до організаторів з проханням перенести фестиваль у інше місце у зв’язку з гніздуванням птахів. Відповіді активісти досі так і не отримали, а реакція на це звернення виявилася доволі непослідовною: з безсоромним блюзнірством фестиваль було оголошено «еко-проектом».

Цинічною є позиція Мінприроди, за підтримки якого проходитиме це ґвалтування зеленої території, яка по праву мала б бути заповіданою. Не зупинило чиновників і так званих рок-музик і те, що у 2006 р. подібний фестиваль вже наніс шкоди природі Труханового острова, зокрема загинуло чимало птахів. Між Скрипкою та представниками природоохоронного руху у той час вже велися дебати. Тоді О. Скрипка глузливо висловив свою позицію так: «Український рок пріоритетніший за українських пташок».

На думку голови Спілки вільних журналістів «Природа над усе» Анжеліки  Комарової, «автентична рок-музика завжди була й буде музикою нон-конформістів, чого не скажеш про українських співаків, які є «рок-музикантами» лише за музичним стилем, поцупленим у шанованих апологетів західної рок-музики, а за своєю суттю — це пристосуванці, які завжди знаходять спільну мову з владцями. Прикро, що вітчизняні музики не наслідують рок-зірок Заходу у їхній благодійній діяльності стосовно природи та тварин, згадати лише приклад Пола Маккартні. А наші грубими черевиками черговий раз топтатимуть усе живе, а заразом і саму ідею екологізму».

Довідка. 8-9 червня 2013 р. в Києві відбудеться українсько-шведський рок- та екстрим-фестиваль «Rock`n Sich». Основним майданчиком заходу стане Труханів острів.

Труханів острів є одним з найбільш ласих шматочків для корпорацій забудовників, адже це понад 500 гектарів незабудованої зеленої зони в самому центрі Києва. Є підстави вважати, що тенденція проведення на Трухановому острові масових заходів направлена на те, щоб його було визнано «територією, що втратила природну цінність» і якій немає сенсу надавати природоохоронного статусу. На Трухановому вже розміщували наметове містечко «Євробачення», табори мітингуючих шахтарів, пейнтбольні клуби, табір для вболівальників «Євро-2012» та ін.

Подібна історія вже відбулася з парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва «Феофанія», Сирецьким гаєм та іншими природними куточками Києва, які були піддані забудовникам під приводом втрати природної цінності.

3 комментария

Filed under Без рубрики

3 Responses to Наближається фестиваль на Трухановому, проти якого виступила природоохоронна громадськість

 1. Lina

  Ex Олеже… А ми тебе поважали …

 2. Petro Starokhatnyi

  Справжню сутність цієї «рестораціє-забігайлівочної скрипки у вишиванці і шапці вушанці» яскраво розкрив поет Артур-Фіцжеральд Джміль ще 07.05.2006 !
  .
  РОКА РАКОМ СКРИПКА ГРАЄ.
  .
  * До проведення 06-07 травня 2006 року на Трухановому острові, в центрі Києва, Рок-Фестивалю під орудою відомого рок-муГиканта Олега Скрипки.
  .
  Рока раком Скрипка грає, у шапці-вушанці,
  Налетіли на Труханів дурні та засранці.
  Що їм пісня солов’їна й зорі серед ночі ?
  Наплювали всім киянам прямісінько в очі !
  .
  Хіп-хоп, гоп-гоп — голови не треба !
  Важкий грюкіт й завивання — мо’ то кара з неба ?
  Та не з неба, ЗЛО із ПЕКЛА, пиво, наркомани —
  Набивають можновладці знов свої гамани !
  .
  Бидло кволе, споживацьке — пий та «Гол» кричи,
  Йди сумирно, не пручайся, хрест свій несучи,
  Трохи хліба та видовищ, року просто неба,
  А здорових і розумних ВЛАДІ ЦІЙ НЕ ТРЕБА !
  .
  07.05.2006
  _Тягнуто з Артур Джміль «ЗАПИСКИ ХРОНІЧНО ПОЗАПАРТІЙНОГО» стор. 72-73.

 3. Злочинні дії народного героя.

  Звісно, добре відомо, що злочинність тих чи інших дій кваліфікує суд. Але це справедливий суд у вільній державі.
  У нас же доводиться сподіватись лише на суд громадськості, з допомогою якої подеколи вдається кваліфікувати певну діяльність чи бездіяльність публічної персони, і, завдяки цьому, чинити опір розповсюдженню зла, а коли пощастить, то і спинити його.
  Чи любить український народ Олега Скрипку, співака, телевізійну зірку, громадського діяча та організатора багатьох цікавих мистецьких акцій та подій, а тепер ще й ресторатора та вправного бізнесмена?
  Запитання видається риторичним, його не те, що люблять, а навіть обожнюють та вважають героєм України, її лицем та чоловічим уособленням.
  З цим моментом – все ясно. А от чи любить Олег Скрипка український народ та рідну землю? Запитання не здалося б ні зайвим, ні дивним для тих, хто в тверезому (в буквальному та конкретному розумінні) стані, спостерігав тотальну вакханалію на Трухановому острові в Києві під гучною назвою «Рок ’N’ Січ» цими вихідними. Любов’ю до ближнього та Батьківщини тут і не пахло!
  Людей зібралось багацько – сила – силенна. В основному це були рокери, байкери, трешери, металісти, готи, панки та інші представники субкультур в чорному – «люди в чорному», з численними татуюваннями та відповідними зачісками та прикрасами.
  І зібрались вони не просто так, і , як не парадоксально це звучатиме, не через любов до музики та природи.
  Велика маса народу зійшлась, говорячи по-молодіжному, потусити, повисіти, повипендрюватись, повідриватись, нахилятись пива та розважитись цими нехитрими та доступними, завдяки організаторам, способами.
  Натовп пив, смалив та смітив, гадив та поводився по-свинячому. Ті, хто потрапив випадково на фестиваль, вирішивши прогулятися на природі та поплавати, мали нехитрий вибір: або бути як всі – напитись і стирчати, втрачаючи розум та викаблучуючись, або триматись на відстані від сцени, скромно в стороні, щоб не вибиватись з загального контексту та не почувати себе незручно та ніяково серед п’яного, підігрітого та збудженого люду, а деяким довелось просто піти додому, бо атмосфера абсолютно не сприяла ні відпочинку, ні розслабленню, ні радісному сприйняттю музики.
  Щодо байкерів, то їх нічого не хвилювало, крім них самих та їх «коней – Харлеїв»: вони сиділи за металевою сіткою – загородкою за столиками і накачувались улюбленим іміджевим напоєм – пивом під голосні звуки музичного апарату – діджею, особливо активні безуспішно намагалися осідлати бика з атракціону «Родео». Кому хотілося посидіти з ними та зануритись в атмосферу байкерства, пропонувалося заплатити 100 грн. за два дні – не дешево!
  На рок-н-рольній сцені весь час звучала музика, але практично ніхто не танцював. І дійсно, важкувато стрибати під сонцем ще й добряче напившись.
  Та до чого ж тут Олег Скрипка, зацікавляться найдопитливіші із читачів цієї статті. Він же не відповідає за дії та вибір кожного?
  А от і помиляєтесь. Якраз він, як головний організатор та натхненник фестивалю ««Рок ’N’ Січ» несе відповідальність за все, що відбувається на ньому.
  Дуже прикро, що позиція Олега Скрипки щодо продажу пива в безлічі точок, які кількістю сягали двадцяти, а може й більше, сприяє алкоголізації та неминучій деградації населення України.
  Дуже сумнівно, що йому не відомі ганебні цифри статистики, за якими наша країна лідирує за показниками дитячого та підліткового алкоголізму серед країн Європи.
  Дуже шкода, що він, як багатодітний батько, не потурбувався про молодь (і хлопчиків, і дівчаток віком від 15 років і старше), яка отримала прекрасну нагоду безконтрольно напиватися, вихиляючи бокал пива, ємністю 0,5 літра, за бокалом. Невже, Олег Скрипка допустив би, щоб його сини в майбутньому опинились в подібній ситуації?!!!
  Авторитет та харизма прекрасного співака та артиста настільки значні, що він міг би це використати на користь нації, а не вчиняти злочини проти неї. Адже виродження українців від алкоголю, наркотиків, тютюну, інфекційних хвороб та бідності не за горами!
  Чому б йому не зробити фестиваль з цілковитою забороною продажу та вживання спиртного?!
  Отоді б і побачили, кому дійсно цікава музика українських гуртів, і «Воплів Відоплясова» в тому числі.
  Відомий факт, що пиво сприяє розвитку алкоголізму не з меншим успіхом, ніж «важкі» алкогольні напої – горілка, кон’як та інші. До слова, метикуваті молоді люди приходили на Труханів острів добре підготовленими: повні пакети їжі та спиртного. Вони йшли «набухатись». Таких групок, що сиділи далеко від сцен та були абсолютно байдужі до виступів, було чимало. Вся трава, галявина та берег перетворились на суцільний пікнік, звісно з вогнищами та купами сміття навколо.
  Тож коли довелось прочитати в газеті «Сьогодні» за вівторок, 4 червня 2013, в статті про фестиваль ствердження Олега Скрипки, що головна мета фестивалю – екологічна («Чистий рок! Чиста Земля!» — девіз фестивалю «Рок ’N’ Січ»), то хотілося і плакати, і сміятися від такого знущання.
  Поведінка Олега Скрипки видається блюзнірською, нечесною, байдужою та злочинною. Ганьба!
  Сам він «як огірочок»: підтягнутий, спортивний, тверезий та зібраний, загравав під час свого виступу зі сцени з баржі з суцільно, практично поголівно, п’яним та обкуреним натовпом.
  Його питально — стверджувальний вигук: «Українці – високодуховна нація?!» звучав відверто – садистично, бо відповідала на це ревом неадекватна та збаламучена публіка, з потьмареною психікою.
  Де ж тут Дух, Розум, Душа?
  Чому, як не поширенню дурості і поганих шкідливих звичок посприяла «Рок ’N’ Січ»?
  Невже після фестивалю покращав екологічний стан Труханового острову?
  Гучні звуки, гори сміття та непередбачувана поведінка людей лише зіпсули флору та фауну цього прекрасного місця та справили гнітюче враження на людей, які перебували в адекватному стані.
  Труханів острів – місце проведення фестивалю — виглядав страшно: його обсіла «чорна пошесть», а над всім цим бедламом зі щасливою посмішкою на здоровому і дородному лиці «витав» сам Скрипочка у незавидній ролі Демона – спокусника і торжествував, бо задумана провокація вдалась.
  «Притягнута за вуха» друга частина назви фестивалю «Рок ’N’ Січ» — була в цілому плювком на всі Січі, які існували на Україні та на Дух Козацтва та Лицарства взагалі.
  p.s. А ще одним шокуючим фактом стало відкриття Миколою Азаровим памятника … «чарівним шведським вболівальникам», які минулоріч на «Євро 2012» вдало та потужно паплюжили та обпісювали столицю України – славний Київ. Що тут скажеш, невже в цьому весь сенс партнерських стосунків між Україною та Швецією? І сміх, і гріх.
  p.s. p.s. Смішно прозвучав заклик Сашка Положинського, лідера гурту «Тартак», зібратися всім бажаючим на 12-ту годину в понеділок, щоб прибрати все те, що самі ж і накидали. Яке безглузде витрачання сил: спершу гадити, а далі все це чистити. Невже не краще було б організувати всі ті тисячі молодих людей, які прийшли на «Рок ’N’ Січ» на прибирання київських схилів, парків, прилеглих лісів, які захлинаються у смітті? І провести саме таку корисну акцію, замість чергової розваги – самого фестивалю. Невже мало для населення «хліба та видовищ», невже відсутні проблеми, які треба негайно вирішувати?! Хто сприяє відволіканню людей в дурман алкогольного забуття? Чи не є це злочином проти народу і його землі?!!
  http://samumray.in.ua/zlochinni-di%D1%97-narodnogo-geroya/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.