Фестиваль Рок’N’Січ відбувається з порушенням Бернської конвенції

В Києві на Трухановому острові триває рок-фестиваль «Рок’N’Січ», проти якого виступила природоохоронна громадськість. Природоохоронці переконані, що місце для фесту вибране вкрай невдало, враховуючи величезну природну цінність Труханового і час проведення, коли у птахів в розпалі гніздовий сезон.

Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України (НЕЦУ), коментує: «Фестиваль відбувається з грубим порушенням ст. 6 Бернської конвенції, ратифікованої Україною, яка прямо забороняє порушення спокою птахів у період гніздування. Прикро, що, як бачимо з афіші фестивалю, рішення про проведення «Рок’N’Січ» прийнято спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, яке покликане забезпечувати дотримування Бернської конвенції та інших норм чинного законодавства».

Олександр Соколенко, активіст НЕЦУ, стверджує: «8 червня о 19:00 рівень шуму від сцен фестивалю був таким, що концерт можна було слухати біля Михайлівського собору. При цьому можна було чітко розрізнити як виконавця, так і розібрати слова пісні. І це при тому, що сцена, змонтована на центральному пляжі, акустичною апаратурою «дивиться» в протилежний від Володимирської гірки бік, тобто на схід. При такому рівні звуку під вплив шуму, а особливо низьких частот, однозначно потрапляє практично весь острів, від Московського мосту і аж до Довбички».

Для довідки. Проектований заказник «Труханів острів» є одним з основних місць гніздування птахів у Києві. Про цінність цього куточка дикої природи свідчить те, що у районі озера Бабине та на півострові Лісовий мешкають 2 види тварин з міжнародної Червоної книги, серед яких найбільший орел Європи – орлан-білохвіст, 1 вид рослин та 5 видів тварин, занесених до Європейського Червоного списку, 4 рослини Червоної книги України, включаючи два види орхідей та унікальну водну комахоїдну рослину альдрованду, та 10 видів тварин з Червоної книги України (горностай, видра, нічниця ставкова, рідкісні метелики та ін.), 1 вид рослин та 40 видів тварин з додатків до Бернської конвенції, 6 видів рослин, що охороняються постановою Київради від 2000 р. у межах міста, 4 рідкісних формації з Зеленої книги України. Перетворення Труханова на місце проведення фестивалів несумісне з їх збереженням.

Звернення природоохоронців до голови КМДА з проханням перенести час і місце проведення фестивалю було Олександром Поповим проігнороване.

 

Для контактів:

Олександр Соколенко, НЕЦУ 097 396 92 88

Олексій Василюк, НЕЦУ vasyliuk at gmail.com

Олег Андрос, НЕЦУ, Спілка вільних журналістів «Природа над усе» 097 502 75 51, androsland at inbox.ru  

1 Comment

Filed under Без рубрики

One Response to Фестиваль Рок’N’Січ відбувається з порушенням Бернської конвенції

  1. ми живемо в той час, який напружено наближали наші діди та батьки — коли в лісах зникає останній лось, вимерли рідкі метелики та птахи, знищена більша частина лісів. наші діти житимуть в техногенній пустелі-смітнику, якщо ми зараз не схаменемось. чому, хочу знати, активисти руху не зробили якісь радикальні дії — не розтрощили сцену цього фесту наприклад? розумієте, зараз вже не страшно потрапити до в’язниці — бо все навкруги стажє в’язницею з кожним таким фестом. часу вже не залишилось на роздуми та на законні дії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.