В березні в бібліотеці «Молода Гвардія» зібралися літературні «Тисячолюддя»

23 і 30 березня 2013 р. у МСМБ «Молода Гвардія» пройшли дві літературні зустрічі під загальною назву «Тисячолюддя». Бібліотека стала майданчиком для творчого самовираження чотирьох київських авторів – Ліли Перегуди, Tirex, Ірини Бабаніної та Олега Андроса.

Усі учасники вважають, що перебувають поза модними останні 20 років постмодерністських іграми в мистецтві, хоча й не є при цьому літературними догматиками чи традиціоналістами. Обидві літературні зустрічі мали свій сценарій, автори передавали один одному естафету, розігрували сценки, ілюструючи прочитане зі «сцени». Так творився особливий світ у нібито звичайній читальній залі київської бібліотеки.

Щось спільне єднає поезію трьох дівчат – і вишуканість стилю, й іронічність, часто досить їдка. Ліла Перегуда перемежовувала тонку іронію з екзистенційними роздумами (їй властиві як сатиричні мотиви, так і серйозні вірші на «вічні» теми).  Вірші Ірини Бабаніної усі як один звучали на високій ноті, і в багатьох чулося бажання автора вийти за рамки обридлих суспільних догм і шаблонів. Tirex, як висловилася одна з гостей вечора, читала «тексти, стилізовані під старовину, піднесені, але не високопарні», у яких знайшлося місце і для оповіді безпритульної кішки, і для іронічного опису поета, що все на світі видасть за «культурний акт».

Олег Андрос розбавляв віршовані композиції своїми прозовими текстами, у яких перемежовувалося декілька жанрів – і фентезі, і соціально-протестний реалізм, й містика. Деякі твори, наприклад, уривки з романів «Бездоріжжя» і «Повернення до життя», Олег читав на публіку вперше, деякі – оповідання зі збірки «Тут побували люди», уривки зі спільної повісті «Територія Духу» Олега та Анжеліки Комарової читачам вже знайомі.

Переказувати зміст поезій та оповідань немає сенсу в рамках одного репортажу – краще знайти твори й прочитати їх на авторських сторінках Ліли Перегуди,  Ірини Бабаніної, Tirex і Олега Андроса.

Варто відмітити відчайдушність відвідувачів: перше «Тисячолюддя» припало на неділю, 23 березня, якраз на період снігопаду, що практично зупинив транспортне сполучення у Києві. Однак гості знайшли можливість дістатися бібліотеки, хто на метро, а хто пішки. З огляду на те, що не всі бажаючі відвідали перформенс, автори у скороченому складі (без Ірини Бабаніної) повторили його 30 березня.

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.