Покращимо добробут вовчиці у Київському зоопарку

Київський зоопарк, актуальна тема: «Вовчиці — гідне життя!»

6 листопада 2014 року відбулася перша робоча зустріч гендиректора Київського зоопарку з представниками зоозахисту з приводу вовчиці, що утримується в неналежних умовах.

Усі учасники зустрічі визнали умови утримання вовчиці такими, які прирівнюються до жорстокого ставлення й висловили обурення роботою зоочастини. В чому суть проблеми: самицю вовка подарували вовка, який утримувався в приватних руках; тварина не може жити в дикій природі, а також не може знаходитися в вольєрі з представниками свого виду, бо це загрожує їй смертю. Вовчиці доведеться жити усе життя в окремому вольєрі, однак вольєр має бути належно облаштованим (більшого розміру, з елементами природного ландшафту тощо).
До нашої групи приєдналася Маргарита Литвиненко (на фото — поруч з Кирилом Трантіним), голова Ради громадських екологічних організацій Севастополя, голова ГО «Центр допомоги тваринам «Життя». Довгий час (ще до втрати Криму) вона брала консультативну участь у спротиві київських активістів будівництву дельфінарію на території К. зоопарку. Пані Маргарита була приємно здивована, що керівник Київського зоопарку залучає громадських активістів до процесу налагодження нормального життя тварин у зоопарку. Пані Маргариту запросила активістка ГО «Давайте разом» Тетяна Андрійшина.
Підсумки нашої зустрічі: 1)забезпечити широке висвітлення проблеми з метою пошуку гідного місця утримання вовчиці; 2) налагодження контактів зі ймовірними спонсорами, які могли б збудувати просторий вольєр на території К. зоопарку з урахуванням біологічних потреб тварини.

Передавати вовчицю до будь-якого природно-заповідного фонду ми не поспішаємо:
Кирило Трантін висловив стурбованість, що звір може потрапити до притравочної станції.
Звісно, ми повинні бути обережними і тримати ситуацію під контролем.
На мою особисту думку, такий контроль з боку зоозахисту реально забезпечити в Київському зоопарку. Тут достатньо місця, щоб збудувати вольєр, вартість якого повинні визначити фахівці, за деякими достовірними джерелами така експозиція може коштувати біля 30 тис. грн. Зрештою, можна влаштувати благодійних концерт з зірками й зібрати необхідну суму. Адже вовк — така популярна тварина, яку люблять зображувати на футболках чи бамперах автомобіля.
Важливо одне: треба діяти швидко — кожен день в цій клітці є тортурами для звіра. І знову не стримаюся від емоцій: хочеться посадити в цю клітку кирилюка, довгого, марійчука, хоменку, зельдича та їхніх холуїв. Хоча будемо гуманними: кращі умови усе-таки в Лук’янівському СІЗО.

Друзі! Чекаємо ваших ідей, пропозицій, порад.

Дякую за фото Сергію Григор’єву (на фото зліва).

Angelina Yar.

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.