Акція проти побудови в Карпатах сотень міні-ГЕС! 14. 03. 2012,

14 березня, у День боротьби проти Загат на річках, у Києві пройде театралізована акція і прес-конференція, присвячена загрозі забудови Карпат малими ГЕС.
КОЛИ: 14 березня 2012 р. об 11:30.
Карпати — одне з останніх місць зі збереженою дикою природою в Україні, але над їхньою первісною красою нависла страшна загроза.Ця загроза — приклад того, що навіть благі зелені ідеї можуть становити собою лихо: лише на Закарпатті планується побудова 330 ГЕС, ще до двох сотень планується розбудувати на Івано-Франківщині та в Чернівецькій області. Проектовані ГЕС належать до дериваційного типу — тобто на річці будується гребля, від якої на кілька сот метрів або кілометрів річка тягнеться в трубі. Загнати в трубу, зокрема, мають майже весь Черемош — на ньому є плани побудови понад 60-ти ГЕС.
Чим це все загрожує? Повною втратою тієї гірської краси, яка приваблює в гори тисячі туристів з усієї Європи. Замість блакитних ліній гірських потоків ми будемо милуватися лише трубами. Це ставить хрест на екотуризмові в Карпатах та на рафтингу — зокрема. Це ставить хрест на існуванні численних річкових видів, що охороняються численними конвенціями, зокрема, ці греблі остаточно підірвуть популяції річкової форелі та дунайського лосося. Греблі порушують гідрогеологічні процеси, що призведе до появи обвалів, оползнів та зниження грунтових вод.
Чи потрібно це нам в наших диких Карпатах? Нам потрібна дешева енергія? Ні, адже Західна Україна імпортує надлишок електроенергії по заниженим цінам за кордон! Енергії у нас вистачає! Місцеве населення також це розуміє і виступає проти побудови ГЕС в своїх рідних горах! 14 березня мають відбутися схожі акції у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську та навіть у Варшаві!
Привернемо увагу до найбільшої екологічної проблеми Карпат!
Під гаслом «Збережемо Карпати від забудови малими ГЕС!» 14 березня у містах України та не тільки відбудуться акції проти намірів будівництва 550 малих гідроелектростанцій у Карпатах. Акції організовані винятково громадськими організаціями, жодні політичні сили на акцію НЕ ЗАПРОШУЮТЬСЯ.Спорудження такої кількості гідроелектростанцій, на думку активістів та науковців, є надзвичайно великою загрозою, яка принесе загибель багатьом рідкісним видам рослин і тварин (передусім – риб) у Карпатах, знищить гірські краєвиди, назавжди підірве неповторну туристичну привабливість всього карпатського регіону і погіршить життя місцевого населення. Організатори акцій 14 березня називають цю загрозу «Екологічною проблемою №1 в Україні в 2012 році».
www.pryroda.in.ua/miniges

Акції 14 березня:
У КИЄВІ:
Об 11:30 у сквері на перехресті вулиць Прорізної та Пушкінської відбудеться прес-брифінг учасників громадської кампанії проти будівництва малих ГЕС у Карпатах.
О 12:00, поряд  із приміщенням Міністерства палива та енергетики України (на розі вулиць Хрещатик та Прорізна), відбудеться театралізоване дійство за участі досвідчених туристів та мандрівників Карпатами.
Під час дійства гості акції зможуть переконатися, чи можливо плавати на байдарках там, де більше немає річки, і спробувати пограти на справжній карпатській трембіті. Акцію також  буде супроводжувати виставка фотографій малих ГЕС у Карпатах і збір підписів. Плануються виступи фолк-гуртів, які підтримують кампанію проти малих ГЕС та можливість пограти на справжніх карпатських трембітах.
Контакти у Києві: Олексій Василюк, Національний екологічний центр України, 097 1000 473

У ВЕРХОВИНІ (Івано-Франківська область),
О 12:00 на площі біля пошти відбудеться акція проти будівництва малих ГЕС та збір підписів жителів Верховинського району проти будівництва ГЕС на гірських річках.
Контакти: Іван Маківничук, 067 157 74 77

У ЛЬВОВІ,
О 12:15у приміщенні прес-клубу (просп. Т. Шевченка, 11) відбудеться прес-конференція присвячена проблемі масового будівництва в Карпатському регіоні малих гідроелектростанцій.
У заході братимуть участь: Анатолій Павелко (юрист Громадської організації «Бюро Екологічних Розслідувань»), Тарас Білошицький (президент громадської організації туристсько-спортивного клубу «Манівці»), Наталя Шпег (юрисконсульт Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина»), Фрідріх Єфімовський (голова Львівської міської громадської організації «Чистим плаєм»), Ярослав Ільчишин – представник Громадської екологічної організації «Екопоступ».
Також відбудеться показ відеоролика та фотовиставка.
Контакти: Наталя Шпег, (032) 225-76-82; 067 679 02 44

О 13:15 поблизу приміщення Львівської обласної державної адміністрації відбудеться акція за участю учасників громадської кампанії проти будівництва малих ГЕС у Карпатах, туристів, екологів та усіх небайдужих громадян.Під час заходу львів’ян та журналістів інформуватимуть про проблему. Гості акції зможуть переконатись, чи можна сплавлятися на човнах там, де більше немає річки.
Контакти: Тарас Білошицький, 0979185132

В УЖГОРОДІ,
О 12:00 у приміщенні Ужгородського прес-клубу (вул. Собранецька, 3) відбудеться круглий стіл  та прес-конференція учасників громадської кампанії проти забудови Карпат малими ГЕС.
Орієнтовна програма:
12:00 вступні слова, вітання
12:10 короткі доповіді про конкретні приклади та стан у окремих ГЕС. Запрошуються всі експерти, вітається використання фото та відеоматеріалів. Формат — 3 хвилини на інформацію.
12:40 обговорення ключових аспектів розбудови мініГЕС в Карпатах: екологічного, економічного, соціального, юридичного, суспільного.
13:30 формування тексту резолюції круглого столу та звернень до відповідних органів, планів подальшої діяльності.
14:00 підсумкова прес-конференція
Контакти: Оксана Станкевич, 067 508 96 55; Валік Волошин 050 372 0 327

У ТЕРНОПОЛІ,
з 12:00 до 15:00 на Театральному майдані відбудеться зустріч учасників громадської кампанії протибудівництва малих ГЕС у Карпатах. Під час зустрічі тернополян інформуватимуть про те, що чекає Карпатську природу в разі спорудження запланованої мережі гідроелектростанцій, як це відіб’ється на туристичній привабливості Карпат, і який стосунок це має до мешканців Тернопілля.
Організатор: Асоціація туристів Тернополя. Формат:будуть каяки, байдарки, рафти, весла, жилети і шоломи — все можна буде спробувати, подивитися, сфотографуватися. Бракуватиме тільки води.
Контакти: Володимир, 097 217 214 5

У ХАРКОВІ,
О 12:30 на підтримку громадської кампанії протибудівництва малих ГЕС у Карпатах, на мості через р. Лопань на початку Полтавського шляху відбудеться акція.
Контакти: Олег Вяткин, 095 139 62 78

ДОВІДКА
14 березня – Міжнародний день боротьби проти загат на річках. Цей день започаткований у 1997 роціз метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми. 11-14 березня 1997 рокуу місті Куритиба (Бразилія) відбулася 1-а Міжнародна зустріч людей, що потерпають від гребель, головною метою якої було посилення міжнародного руху проти гребель.

Статтю Ігоря Рудя по темі читайте тут.

Leave a Comment

Filed under Uncategorized, Новини

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.