Звіт про діяльність СВЖ «Природа над усе» у 2011 р.

Допомога притулкам і міні-притулкам для тварин.
Поширили прохання про допомогу притулку «SOS» на початку 2011 року, а також повідомлення про репресії контролюючих органів щодо МТЗТ «SOS».
Допомогли організувати та інформаційно підтримали фотовиставку «Бездомне життя» у київській «Державній бібліотеці України для юнацтва» (виставковий зал «Палітра натхнення»).
Допомагали міні-притулкам на Лісовому масиві: так званим «квартирнику», «придворнику», а також безпритульним котам Київського зоопарку. Врятували з вулиці та влаштували в добрі руки декілька кошенят.
Побували у селі Почуйки Попільнянського району Житомирської області у пенсіонерки Тамари Жураховської, яка зверталася до нас за підтримкою, та переконалися, що вона дійсно утримує велику кількість котів та собак. Надали інформацію про існування цього притулку в мережі Інтернет. Організували збір коштів на стерилізацію та їжу для цього, умовно кажучи, притулку. Внаслідок нашої ініціативи виникла група Вконтакті та гілка на форумі Уа-Вет.
Отримано кошти від меценатів Анастасії (Київ) та Наталі Клузо (Париж). Кошти витрачені на допомогу міні-притулкам (їжа для тварин, проїзд волонтерів до с. Почуйки) та на модернізацію сайту СВЖ.
Написали та розповсюдили новину про можливі репресії щодо притулку для тварин у Славутичі.
Робота щодо Київського зоопарку.
Поширили заяву прес-служби Київського зоопарку щодо дезінформації, здійсненої у березні 2011 р. директором Київського еколого-культурного центру В. Борейком (він стверджував, що у зоопарку померло 600 тварин, та звів наклеп на А. Комарову, яка нібито замовчувала це).
Подано до Прокуратури заяву про злочин (спільно з іншими організаціями) з проханням про відкриття кримінальної справи проти колишнього директора Київського зоопарку С. В. Берзіної. Справу відкрито за фактом фінансових порушень, станом на 8 березня 2012 р. триває розслідування.
Виступили із заявою у ЗМІ проти планів побудови океанаріуму у Київському зоопарку (Олег Андрос спільно з Катериною Полянською, НЕЦУ, 17 червня 2011 р.).
Крістін Афара викрила політика Олександра Прогнімака (відомого забудовника Жукового острова) після його блюзнірської акції з паплюження іміджу Київського зоопарку.
Викрили діяльність з паплюження іміджу Київського зоопарку організацією «Молодіжний рух Києва» (ймовірно, маріонеткової організації О. Прогнімака).
Знайдено нових господарів 12 безпритульним котам (переважно з Київського зоопарку), що пройшли стерилізацію, вакцинацію, дегельмінтизацію завдяки лікарям ветеринарної медицини Київського зоопарку.
Екопросвітницька діяльність.
Опубліковано серію статей О. Андроса на порталі «Багнет» проти джипінгу, про доступ до екологічної інформації, проти антиекологічної Масляної у НПП «Гомільшанські ліси», статті А. Комарової на Укрправді проти жорстокого ставлення до безпритульних тварин (про злочини у Львові, «Сказ – це хвороба чиновників…»), на «Багнеті» – на захист історичного будинку – частини садиби Мурашка, на Дерибану.ні та ін. — стаття «Маріонетки на підтанцьовках у влади» про внутрішні конфлікти, які заважають розвитку зоозахисного руху,
Взяли участь у еко-ярмарці на Дні Землі в Маріїнському парку 17 квітня 2011 р.
Узяли участь у відзначенні Всесвітнього дня навколишнього середовища в Києві (Маріїнський парк, біля сцени «Ракушка», 5 червня 2011 року). Під час цієї акції Анжеліка Комарова спільно з представниками НЕЦУ звернулася до міліції з приводу комерційного використання птахів фотографами-нелегалами з депресивних районів Донбасу у Києві.
Хазяїн цього нелегального бізнесу у мовчазній присутності міліціонерів ображав природоохоронниць та погрожував їм.
Презентували соціально-екологічний ролик «Збережи першоцвіти!» на фестивалі «Екочашка» (Київ, 3.06. 2011) в арт-кафе «Бабуїн».
Проведено 2 лекції і доповідь на природоохоронні теми (кампанія по дельфінаріям та ін) на еко-і кінофестивалях («Екочашка в Україні» (Київ), «I love Kiev-2011» (Київ), «Трипільське коло. Вогонь» (Ржищів)).
Спільно з НЕЦУ та ДОП «Зелене майбутнє» проведена фотовиставка на тему охорони першоцвітів в Київському зоопарку.
Крістін Афара і Олег Андрос узяли участь у головній есперанто-події року — щорічному Міжнародному молодіжному есперанто-конгресі (14-21 липня 2011 р.). Активісти СВЖ розповсюдили серед гостей конгресу «стартові пакети вегетаріанця», підготовлені ініціативою «Люди за права тварин», а також наклейки й візитки, що популяризують відмову від продуктів тваринного походження, з анотаціями на міжнародній мові — есперанто.
Активісти СВЖ Крістін Афара, Олег Андрос та Ігор Рудь узяли участь як гості та ведучі у радіопередачі «Світ у долонях» на радіо «Марія» (Київ).
Захист зелених зон.
Інформаційно підтримали захисників лісу біля Совських ставів, через який почали прокладати дорогу.
Поширено реліз про знищення дерев на Амурській площі під час побудови станції метро Васильківська.
Подано на розгляд Київради та Солом’янської РДА пропозиції щодо перетворення Солом’янського парку і Протасового яру на об’єкт природно-заповідного фонду та захисту цих зелених зон від варварської забудови.
Інша зоозахисна діяльність.
Взяли участь у кампанії проти заборони ветеринарного препарату «кетамін»: А. Комарова виступила з жорсткою критикою кетамінової кампанії у статті, спираючись на думку лікарів ветеринарної медицини.
Здійснено переклад листа міжнародної зоозахисної організації PETA – подяки міністру екології та природних ресурсів за створення реабілітаційного центру для ведмедів у Синевирі.
Інформаційно підтримали протести львів’ян проти отруєння безпритульних та хатніх тварин.
У вересні 2011 р. несподівано популярним у ЗМІ стало повідомлення про пересувний крематорій для спалювання безпритульних тварин у м. Лисичанську (Луганська область), оприлюднене СВЖ та дружніми організаціями ще на початку 2010 р. Олег Андрос дав коментар телеканалу «Russia today», завдяки якому користувачі Фейсбук – глядачі каналу в Аргентині та інших країнах дізналися про існування руху за права тварин в Україні.
Переписка природоохоронних активістів з владою Лисичанська та скандал на Заході привели до того, що в 2011 р. діяльність крематорію і використання місцевою владою забороненого препарату «дитилін» були припинені.
Творча та художня діяльність.
Ігор Рудь у складі гурту «Несамостійний друг» виступив на Дні Землі 17 квітня 2011 р. (електричний концерт) і на другому Марші захисників Києва 11 червня 2011 р. (акустичний концерт).
А. Комарова підготувала до друку свої три книги («Кошка хвойной, колючей породы», «Сіро-зелений метелик на тлі похмурої стіни» та «Мій білий невільник»). Книги розміщено на сайті СВЖ, закликаємо меценатів профінансувати їх друк!
Інше.
Ігор Рудь узяв участь у ремонті приміщення Мистецької платформи на Грушевського 4б (в рамках громадської ініціативи проти знищення цього історичного будинку), допоміг в організації М-клубу у Хаті бобрів, що пропагує вегетаріанство та екологічний спосіб життя.
Проведена робота з технічної модернізації та підтримки сайту СВЖ, за що висловлюємо подяку Костянтину, Сергію Вороху, Олександру Володарському, Тоні Мельник і Петру Тестову.
Інформаційно допомагали родині Глухових – борцям за збереження історичного будинку, відомого як «Садиба художника Мурашко» на Малій Житомирській 19а.
Встановлено контакт з «А4 клубом» (Київ), що приймає папір для переробки та продає вторинний папір, незалежним видавництвом «Bird strike» (Москва), що видає книги на тему переходу до етичного стилю життя.
Фото: з Фейсбук-групи «Маршу захисників Києва».

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.