Ангеліна Яр презентувала книгу «Кошка хвойной, колючей породы»

У неділю, 21 жовтня 2012 р. відбулася презентація книги київської письменниці Ангеліни Яр «Кошка хвойной, колючей породы».
Зустріч письменниці з читачами пройшла у невимушеному стилі дружньої бесіди, обміну думок, читання віршів у затишному стім-барі «Ньюкомен», розташованому на вулиці Ярославів вал, 33а.Зібралася публіка, що відображає різноманітні інтереси авторки: волонтери зоозахисного руху, письменники, журналісти, художники, мистецтвознавці та інші творчі люди. Слово на вечорі отримали усі бажаючі. Розпочала вечір привітальним словом заступник головного редактора міжнародного літературного журналу «Крещатик», письменниця Олена Мордовіна. Своє слово сказали також математик Олександр Глухов, захисник «Садиби Мурашко» (вул. Мала Житомирська 12-14); художник Акбар Хурасані, засновник орієнтального імпресіонізму в живописі, він же – автор картини, що стала ілюстрацією книги Ангеліни Яр; художник-містик Асрор Мурадов; автор ілюстрацій до книги «Територія Духу», відомий карикатурист Олег Смаль; мистецтвознавець, автор численних статей на захист історико-архітектурної спадщини Києва Михайло Дегтярьов; волонтер-зоозахисник Ірина Геращенко та інші гості вечора.
Вірші та оповідання Ангеліни звучали з найрізноманітнішим настроєм і тематикою: ліричні, анімалістичні, гостросоціальні… Як стверджує сама авторка, збірка оповідань і віршів, незважаючи на «анімалістичну» назву, насправді не про кішок, а про людей, часто загублених у цьому світі у пошуках орієнтирів. Містика й сюрреалізм, соціальний протест і любовна лірика – усе переплелося у мереживі «Хвойной кошки…».
Авторка обіцяє продовжувати творчі зустрічі: у грудні СВЖ «Природа над усе» планується презентація сатирико-містичної повісті Анжеліки Комарової і Олега Андроса «Територія Духу», перекладеної у 2012 р. українською. Розділ цієї книги було зачитано співавтором на вечорі 21 жовтня. Слухачі виявили, що на дворі все ті ж реалії, описані в книзі: брехливі політики, особливо активні напередодні виборів, й іронічно-протестні кияни, які давно вже зрозуміли порожнечу їхніх обіцянок.
Презентація книги не обійшлася й без елементу благодійності. «Назва моєї книги зобов’язує нас конвертувати гроші у їжу та ліки для знедолених тварин», – запропонувала письменниця. Гості охоче кидали гроші до вази, на якій зображена парочка закоханих котів, та отримували у подарунок книгу з авторським підписом. Пожертви були перераховані та одразу передані запрошених на вечір волонтерам.
Ангеліна Яр висловила подяку стім-бару «Ньюкомен», що на вул. Ярославів вал, 33а, за прихисток для поетичного слова. За словами Ангеліни Яр, вона обрала саме цю затишну кав’ярню за своєрідний і лаконічний дизайн, де модерн вміло поєднаний з ретро. «Столи та підвіконня тут прикрашені старовинними друкарськими машинками. Це видалося мені символічним. Як тільки зайшла сюди, одразу відчула: тут буде тепло мені, моїм віршам, моїм друзям. До того ж вулиця Ярославів вал – моя улюблена в Києві, чи не єдина, де ще збережений дух Києва».
Ангеліна Яр подарувала стім-бару «Ньюкомен» свою книгу з авторським підписом та запропонувала започаткували тут книжкову полицю для подібних дарунків – адже тут часто проходять літературні вечори. «Як чудово осінніми та зимніми вечорами зайти в такий стильний бар, зігрітися кавою або й чимось міцнішим та погортати добру книгу – самотність та буденність як рукою знімає», – рекомендує письменниця.
Про автора. Ангеліна Яр – псевдонім київської журналістки Анжеліки Комарової, засновника Спілки вільних журналістів «Природа над усе».
Збірка віршів та оповідань Ангеліни Яр «Кошка хвойной, колючей породы» вийшла друком у вересні 2012 р. Завантажити «Кішку» можна у форматі PDF.
У 2008 р. вийшла до друку її повість «Територія Духу» (у співавторстві з Олегом Андросом). Наразі в електронному варіанті, на нашому сайті можна ознайомитися з її наступними книгами, які чекають свого «друкованого часу»: збірка віршів та оповідань «Сіро-зелений метелик на тлі похмурої стіни» та повість «Мій білий невільник». У всіх творах Ангеліни Яр незмінно простежується вплив біоцентричної філософії, як способу збереження людяності у виду Homo Sapiens.

Leave a Comment

Filed under Uncategorized, Новини

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.