Діяльність Спілки вільних журналістів «Природа над усе» у 2012 році

Кінопоказ на "Трипільському колі-2012"

Кінопоказ на "Трипільському колі-2012"

Медіа-активізм

1. Кампанія на підтримку ГО «ЗОВ» у м. Славутичі. Зоозахисники розпочали тиск на міську адміністрацію з вимогою побудови повноцінного притулку для тварин: протестували проти його побудови на звалищі, за впровадження програми регулювання чисельності тварин гуманними методами. Завдяки підтримці людей з усього СНД, які на наше прохання відправили листи до адміністрації Славутича, там розпочалося будівництво притулку у придатному для цього місці.

2. Була розпочата кампанія проти видобутку сланцевого газу в Україні, який у 2012 р. був дозволений Мінприроди та іншими органами державної влади. Наш внесок – допомога у першій презентації фільму «Gasland» з українськими субтитрами в Києві, на Вільній школі, подальше поширення цієї інформації ресурсами СВЖ.

3. Кампанія на захист Гостиного двору в Києві – історичного будинку, який викупили ділки для руйнування шляхом «реконструкції». У травні 2012 р. будинок було захоплено громадою столиці. Тепер це культурний простір для творчого самовираження, який, щоправда, нагально потребує захисту в судах, а також ремонту та іншої матеріальної підтримки.

Показ фільму "Якщо дерево впаде" в Гостинній республіці

Показ фільму "Якщо дерево впаде" в Гостинній республіці

У Гостинній республіці ми провели показ фільму «Якщо дерево впаде» і презентацію книги Олега Андроса про екологістські рухи. Також Олег Андрос допоміг Гостинній республіці матеріально – перевіз туди матраци, ковдри та крісло.

4. Кампанія проти законопроекту № 9139. Цей скандальний законопроект в разі його прийняття в другому читанні може узаконити стрільбу по всьому живому в будь-якому місці. Завдяки серії пікетувань Верховної Ради України, Партії регіонів і Компартії, до яких ми долучилися передусім інформаційно, законопроект досі не прийнято.

5. Кампанія за реформування зоозахисного законодавства і покарання конкретних його порушників. Інформаційне висвітлення скандальної «справи Ведули» (спільними зусиллями громадськості живодера з Києва було засуджено до 4 років ув’язнення), зоозахисних маршів «Fair play» напередодні «Євро-2012».

Євген Самунджан на Вільній школі

Євген Самунджан на Вільній школі

Ми підтримуємо вимоги громадськості, озвучені на цих акціях: винести на розгляд Київської міської ради та ухвалити Київську міську програму контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2012 – 2016 роки; кримінальне переслідування і притягнення до відповідальності «догхантерів» відповідно до чинного законодавства України; припинення вбивств тварин, що відбуваються за сприяння органів місцевих влад; термінова активація по всій Україні програм стерилізації безпритульних тварин і побудови притулків; терміновий розгляд законопроектів щодо більш жорсткого покарання за вбивства тварин та жорстоке поводження з ними; активація програм контролю над розмноженням тварин, що мають власників; введення податків та обов’язкової спеціальної реєстрації підприємницької діяльності з домашніми тваринами (розведення, продаж тощо).

Частиною кампанії стала резонансна стаття Анжеліки Комарової на «Українській правді» про отруєння тварин у Києві з мовчазної згоди КМДА.

НЕЦУ та СВЖ на "Трипільському колі-2012"

НЕЦУ та СВЖ на "Трипільському колі-2012"

6. Інформаційна підтримка кампанії проти побудови у Київському зоопарку океанаріуму, у якому ділки планують утримувати дельфінів, та всеукраїнської кампанії проти комерційних дельфінаріїв.

15 березня 2012 р. члени СВЖ «Природа над усе» взяли участь у пікетуванні Київради з вимогою скасувати плани полудови океанаріуму у Київському зоопарку.

7. Олег Андрос спільно з Дашею Воронковою записали дві передачі на тему зоозахисту в Україні та світі в рамках медіа-проекту «Радіо Все Рівно», які зараз у процесі зведення.

8. Участь у створенні передачі «Світ у долонях» на католицькому радіо «Марія» як волонтери – ведучі та гості.

9. Інформаційна підтримка групи київських анархістів, які планують зробити на Жуковому острові Автономну територію й випускають власний журнал. Участь у написанні статей для першого номеру журналу «Під чорним сонцем анархії», який вийде на початку 2013 р.

10. Інформаційна підтримка захисників комплексу будинків «Садиба Мурашка», історичного будинку на вулиці Грушевського, 4б (Мистецька платформа) в Києві. Вітаємо активіста з Малої Житомирської Олександра Глухова з перемогою в суді!

11. Участь у Еко-майданчику етно-фестивалю «Трипільське коло» в м. Ржищів Київської області (показ фільмів), інформаційне висвітлення етно-фестивалю «Арт-поле» в с. Уніж Івано-Франківської області.

12. Кампанія на підтримку директора музею-пам’ятки «Київська фортеця» В ‘ячеслава Кулініча, незаконно звільненого з посади. Він відомий своїм прихильним ставленням до ідей охорони природи і збереження екосистеми Лисої гори у нинішньому вигляді. В. Я. Кулініча поновили на посаді після 2 пікетувань суду та КМДА, співорганізованих СВЖ, і звернень громадян до Президента України.

 

Марш "Fair play". Частина 1

Марш "Fair play". Частина 1. На фото - волонтер Оксана Чернецька

Освітні проекти

Участь у освітньому проекті «Вільна школа» — серії лекцій та обговорень природоохоронних і зоозахисних питань, які були проведені навесні та влітку 2012 р у Соціальному центрі на вул. Богдана Хмельницького.

Відео з частини лекцій доступне тут.

 

Практичний зоозахист

Допомога притулку для тварин у с. Почуйки Житомирської області. Діє група Вконтакті.

Допомога міні-притулкам на Лісовому масиві. Завдяки зусиллям волонтерів частину тварин перевезли з квартири до комунальної ветклініки на вул. Електротехнічній для стерилізації та перетримки.

Допомога безпритульним кішкам Київського зоопарку – влаштування в добрі руки, стерилізації, підгодівля.

 

Мистецтво

Ігор Рудь

Ігор Рудь

Анжеліка Комарова видала і презентувала в Києві книгу «Кошка хвойной, колючей породы». Частина віршів з книги вийшли також у міжнародному літературному журналі «Крещатик». У книзі простежуються біоцентричні та гуманістичні мотиви, окремі твори написані в анімалістичному жанрі.

Анжеліка Комарова та Олег Андрос переклали українською книгу «Територія Духу», четверте видання якої вийде на початку 2013 р.

Олег Андрос зібрав концертний склад гурту «AndrosLand». Група виступила на 2 фестивалях – «Степограй» та «Млиноманія», у трьох клубах у Києві. Розпочалася творча співпраця Олега з гуртами «Revolta» (Санкт-Петербург) і «Сонцесвіт» (Київ).

Олег Андрос видав книгу «Екологістські рухи в сучасному політичному процесі», написану на основі кандидатської дисертації Олега з політичних наук. Книга презентувалася у Києві (в Гостиному дворі) та Макіївці.

Ігор Рудь продовжував запис другого альбому, давав концерти в акустиці та електриці (у тому числі на фестивалях «Степограй» та «Млиноманія»). Продовжувалася його творча співпраця з київської авторкою-виконавицею Олею Бесараб (Ігор записав партію гітари для пісні «Вогонь») та московською співачкою Надією Фоміною (Ігор записав партію гітари для пісні «Пешки»).

Дякуємо Наталі Клузо, чия матеріальна підтримка на початку року допомогла багатьом безпритульним тваринам.

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.