Міжнародний день свідомого журналіста

Інститут міжнародних відносин КНУ, вул. Мельникова 36/1
Говорять, що традиційна журналістика вже давно не має реальної влади, а здатна лише брехати і перебріхувати. Говорять, що традиційна журналістика вже давно втратила честь і гідність, обмінявши їх на пристойний грошовий еквівалент. Говорять, що традиційна журналістика вже давно не здатна формувати повістки дня, а лише повторювати сказане «згори». Говорять, що традиційна журналістика вже давно хрипить і її слова – це останній подих помираючого…

Ви працюєте в традиційних ЗМІ і не згідні з цим? Або ж ви маєте альтернативну думку і готові пролити світло на ситуацію? Чи можливо у вас є що запропонувати з цього приводу? Тоді, чекаємо вас на святкуванні Міжнародного Дня Свідомого Журналіста, що відбудеться 11 липня в Інституті Міжнародних Відносин Київського Національного Університету.

Достеменно відомо, що ситуація з традиційною журналістикою і в Україні і у світі є непростою. Скомпроментована сотнями випадків порушення етичних норм і послаблена реаліями сучасності, вона знаходиться в підвішеному і невизначеному стані. Проте, як вважають організатори Міжнародного Дня Свідомого Журналіста, … традиційна журналістика повинна мати шанс на якісну трансформацію, адже саме їй ми завдячуємо багатьом важливим змінам в житті людства.
Міжнародна Хартія Медіа Майбутнього, яка буде презентована на святкуванні є одним з перших потужних кроків на шляху до трансформації сучасних медіа. Створена і укладена за ініціативи українських представників міжнародної медіа освітньої організації Earth Citizens for Conscious Media і вже сьогодні перекладена більш ніж на два десятки мов, вона є основою для запуску Всесвітньої Медіа Платформи – Future Media Wiki, яка об’єднає медійні організації, журналістів та всіх хто прагне змін і трансформації сучасних медіа. Запуск і презентація Платформи відбудеться під час офіційного святкування.
Справжня трансформація медійного поля неможлива без навчання самих медійників. Саме тому, на святкування буде проведена всесвітньо відома імітаційна гра «Всесвітнє Рибальство», адаптована для навчання журналістів системному мисленню, інструментам аналітики та розумінню міжнародного поля і глобальних процесів.
Запрошуємо вас приєднатися до святкування і разом розпочати будівництво мосту до Медіа Майбутнього.

ПРОГРАМА
10.30-11.00 – реєстрація учасників
11.00-12.00 – Частина перша:
Проголошення результатів всесвітньої акції із підписання Міжнародної Хартії Медіа Майбутнього
12.00-15.30 – Частина друга:
Медіа-ігровий практикум із системного мислення для журналістів – початок
Медіа-ігровий практикум із системного мислення для журналістів – продовження
15.30-17.00
Модероване обговорення на тему глобальних наслідків журналістської діяльності.

Ініціатор та головний організатор медійного свята: «Earth Citizens for Conscious Media»
Резонансна підтримка: Резонансна Агенція розвитку культури суспільства «RA»
Інформаційна підтримка: Інформаційна агенція НК «INTERKULTURO»
Організаційна підтримка: Міжнародна Асоціація «АУРА»
Медіа-підтримка: Міжнародний медіа-рух «Чисті Канали»
Акредитація: 067 900 91 97, [email protected]

Медіа-ігровий практикум
Із системного мислення для журналістів
«Всесвітнє рибальство»

Розробник: проф. Денніс Медоуз,
співавтор світового бестселеру
«Межі зростання» (The Limits to Growth)

Адаптація: Earth Citizens for Conscious Media
(Громадяни Землі за Свідомі Медіа)

Сучасні умови роботи журналістів, особливо тих, що претендують на аналіз, а не просто переказ світових подій, журналістів, що працюють із питаннями розвитку глобальної промисловості, міжнародних стосунків, глобальних екологічних і соціальних процесів вимагають найсучасніших інструментів роботи із даними, що допомагають переводити числа в тренди, а за трендами бачити системи, що їх породжують.

Такий інструментарій включений у освітню програму свідомих медіа, що навчають мислити і діяти журналістів, медійників, громадських активістів, держслужбовців і науковців разом.

11 липня з 12.30 до 15.30 у рамках святкування Міжнародного дня Свідомого журналіста в Україні відбудеться медіа-ігровий практикум із системного мислення для журналістів. В онову його покладена просвітницька гра «Всесвітнє рибальство» (Fishbanks Ltd.), що проводиться для практичного навчання спеціалістів різних профілів вже 24 роки по всьому світу. Вона присвячена питанню використання рибних ресурсів нашої планети.

До участі в практикумі запрошуються медійники, журналісти, фахівці із зв’язків з громадськістю, працівники та активісти екологічних та інших громадських організацій та рухів.

Організатор заходу: міжнародна медіа-освітня організація Earth Citizens for Conscious Media
Медіа-підтримка: Інформаційна Агенція «Інтеркультура»
Організаційна підтримка: Міжнародна Асоціація «АУРА»
Місце проведення: Інститут Міжнародних Відносин КНУ ім. Т. Шевченка, вул. Мельникова 36/1, зала вченої ради.

Практикум спирається на командну взаємодію. Набір учасників в команди і індивідуально за умови подання мотиваційного листа. Акредитація та запис на практикум за тел: 067 900 91 97 та електронною поштою: [email protected]
Вартість участі в практикумі: 100 грн

https://www.facebook.com/events/667544919925704/

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.