Керівництво Київського зоопарку примушує співробітників засекречувати свою діяльність

Всіх співробітників Київського зоопарку примусили підписати угоду про нерозголошення інформації. Як повідомили співробітники, їм оголосили, що з 15 липня 2013 р. в зоопарку вводиться «Режим комерційної таємниці і конфіденційної інформації». Порушників можуть покарати увʼязненням, величезними штрафами від 51 тис. грн до 136 тис. грн або звільненням.

Копію документу про засекречення було опубліковано у липні в газеті «Вести». З того часу директор зоопарку так і не відмінив горезвісне «Зобовʼязання», незважаючи на обурення журналістів і громадськості.

«Нагадуємо, що згідно свого статуту Київський зоопарк загальнодержавного значення є комунальним підприємством, тобто утримується за рахунок киян і є їхньою власністю. Також це об’єкт природно-заповідного фонду (ПЗФ) і є природоохоронною науково-дослідною та культурно-освітньою установою, – каже Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України (НЕЦУ). – Такі накази його керівництва – абсурдні і порушують цілий ряд законів. Більше того, керівництво зоопарку протягом 2013 р. пішло на інші непопулярні кроки, підписавши, зокрема, договір про спільну діяльність з фірмою «Подих природи», тобто про побудову на своїй території океанаріуму з утриманням дельфінів. Все це ланки одного ланцюга комерціалізації зоопарку. НЕЦУ ще рік тому попереджали про таку небезпеку у  своїй заяві, однак події йдуть поки за найгіршим для дельфінів та інших тварин сценарієм».

«Зоопарк вже багато років у фінансовій скруті і в епіцентрі скандалів довкола умов утримання тварин. Ми, київська громадськість, готові допомогти тваринам Київського зоопарку, вийшовши на пікетування Кабміну з вимогою збільшити фінансування на цей важливий об’єкт, – стверджує Олег Андрос, експерт НЕЦУ. – Але з нашого боку ми вимагаємо від адміністрації зоопарку повного доступу до інформації, а не безпідставних «засекречень» і «захисту комерційної інформації». Дирекція зоопарку має зрозуміти, що керує не кіоском чи торговельно-розважальним центром, а науковою установою та важливим об’єктом ПЗФ».

НЕЦУ просить директора Київського зоопарку Євгена Кирилюка скасувати «Зобовʼязання про нерозголошення інформації, що становить комерційну таємницю та/або конфіденційну інформацію Київського зоологічного парку загальнодержавного значення».

 

Для контактів:

Олег Андрос, НЕЦУ 097 502 75 51, androsland at inbox.ru

Олексій Василюк, НЕЦУ 097 1000 473.

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.