Лекція Олега Андроса «Сучасний екологізм у світі та в Україні» (Львів)

Книгарня “Є” у Львові запрошує на лекцію Олега Андроса на тему «Сучасний екологізм у світі та в Україні”, яка відбудеться 22 жовтня. Початок — о 18.00.

Олег Андрос — кандидат політичних наук, активіст Національного екологічного центру України, Дружини охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє», Спілки вільних журналістів «Природа над усе». Автор збірки оповідань у жанрі «фентезі» та «фантастика» «Тут побували люди» (2009), повістей «Бездоріжжя» (2006), «Кошаче плем’я» (2006). Співавтор художньої книги «Територія Духу» (у співавторстві з А. Є. Комаровою) та двох природоохоронних посібників.

У липні 2012 р. вийшла друком монографія Олега Андроса «Екологістські рухи в сучасному політичному процесі». Вона написана на основі кандидатської дисертації автора, у період постання руху «Збережи старий Київ», під час протестів у харківському парку Горького та інших резонансних природоохоронних подій сучасної України. Книга описує ідеологію та особливості структури природоохоронних рухів у Європі та США, процес їх перетворення на політичні партії.

На лекції – зустрічі з усіма зацікавленими у природоохоронній тематиці Олег розгляне наступні теми:

1. Деякі роздуми з приводі екологістського світогляду. Чому екологістський, а не екологічний, що таке екологія та екологізм?

2. Від теорії до дії. Взаємовплив безлідерних рухів та сучасної держави. Методи і тактики рухів. Чи є в екорусі «основна течія» і «андерграунд»?

3. Український досвід. Чи приживаються західні та східні концепції, рухи та субкультури на українських теренах? Яке майбутнє екологістського руху в Україні? «Охоронці Райдуги» 90-х років, події у Парку Горького в Харкові 2010 р., «Збережи старий Київ» 2007-2009 рр., Гостиний двір у Києві 2012-2013 рр. – симптомами яких тенденцій у суспільстві вони є?

4. Програми та дії політичних партій України, які називають себе екологістськими.

5. Екологістський світогляд в сучасній українській літературі. Приклади: «Територія Духу» Олега Андроса та Анжеліки Комарової, «Афини в старому місті» Степана Жабки та «Зелений сполох» Олексія Бурковського. Утопія, дистопія, заклики до дії?

 

***

Адреса книгарні “Є”: м. Львів, просп. Свободи, 7.

Вхід вільний.

Зустріч на Фейсбуці.

Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.