Спілка вільних журналістів «Природа над усе» вимагає припинити знущання над птахами

22 грудня 2013 року, Київ. — Природоохоронці заявляють про своє обурення експлуатацією тварин фотографами на вулицях Києва. Вони закликають продовжити практику м. Львова, де громадські активісти вилучили птахів.

Київ, вулиця Хрещатик. Злочин відбувається посеред білого дня. Невідомі «особи спортивної національності» пропонують перехожим сфотографуватися з голубами. Люди усміхаються, радіють — вони не знають, що птахи перебувають у стресовому стані, викликаному багаточасовим перебуванням у неприродних умовах. Таке незнання й дає заробити експлуататорам птахів.

Анжеліка Комарова, голова СВЖ «Природа над усе», стверджує: «Гопники  не бояться міліції, однак відвертаються, помітивши камеру. Ці експлуататори птахів не мають дозвільних документів, та й не можуть їх мати, оскільки така діяльність суперечить Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»».

Олег Андрос, представник СВЖ «Природа над усе», коментує: «Нині у Києві йдеться про експлуатацію не лише диких, а й декоративних тварин (голубів), що є порушенням норм Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Для подолання проблеми потрібне засудження діяльності горе-фотографів у ЗМІ, що призведе до зниження попиту, і звернення громадян до міліції з проханням вилучити птахів та припинити незаконну діяльність».

Експлуатація птахів відбувається не лише в Києві, а й у курортних містах, у центрах туризму. Використовують орлів, орланів, соколів. Птахи довго не витримують тортур і помирають, тоді купують інших пернатих рабів.

Довідка. У 2005-2007 рр. в Києві, на Хрещатику та Майдані Незалежності, можна було побачити горе-фотографів із білками, єнотами, совами, зміями. Завдяки висвітленню проблеми у ЗМІ та зверненню громадських діячів до контролюючих органів цю злочинну діяльність  було викорінено. Під тиском громадськості тодішній голова КМДА Л. Черновецький видав розпорядження № 678 від 08.06.2007 «Про заходи щодо утримання диких тварин у м. Києві», де, зокрема, сказано: «Керуючись статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Головному управлінню МВС України в м. Києві вжити заходів щодо недопущення використання диких тварин під час надання комерційних послуг населенню без наявності на те дозволу компетентного органу».

У м. Львові протягом листопада-грудня 2013 р. зоозахисні активісти спільно з органами МВС вилучили у ділків орлів, занесених до Червоної книги України.

Додаток: фото правопорушників – ділків із птахами, 22 грудня 2013 р., на виході з м. «Хрещатик».


Leave a Comment

Filed under Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.