Our declaration

Russian, Ukrainian

We are working on translation.

Спілка вільних журналістів «Природа над усе» пропонує Вам ознайомитися з ідеологічним підґрунтям та напрямками діяльності гурту людей, які на добровільних засадах присвячують свій вільний час та натхнення поширенню біоцентричної філософії в Україні.
Спілка вільних журналістів «Природа над усе» – це добровільне об’єднання людей творчих професій, які підпорядковують свою діяльність справі захисту природи.
Журналісти, митці, перекладачі, музиканти, фотографи, відео-оператори, письменники, що входять до СВЖ, є перш за все «адвокатами» природи та істот, які її населяють.
Ми надаємо пріоритет захисту прав природи над захистом прав людини (хоча й не заперечуємо базові соціальні права). Ми ставимо під сумнів право людини використовувати природу у вигляді ресурсу.
СВЖ «Природа над усе!» була створена з метою поширення та розвитку філософії біоцентризму в Україні, як єдиного шляху виходу з екологічного колапсу. Порятунок природи, захист флори й фауни, що страждає від техногенного перевантаження, забезпечить виживання і людини, як виду, яка є лише малою часткою біорізноманіття. Людство може порятувати себе лише шляхом глибокого внутрішнього переосмислення свого місця на планеті Земля. Майбутнє людства, його здоров’я та добробут, залежить від усвідомлення біоцентризму, як прогресивнішого способу мислення у порівнянні з антропоцентризмом. Захищаючи природу, люди захищають самих себе.
Ідеологія СВЖ базується на переосмисленні та запозиченні кращих ідей у таких визначних постатей, як Альберт Швейцер, Дейв Формен, Пітер Сінгер, Уїльям Каттон, Джеррі Мандер, Арне Наїс, Зеп Холцер та ін.

Напрямки діяльності СВЖ «Природа над усе»

– написання статей, проведення прес-конференцій, Інтернет-розсилка;
– громадська діяльність (проведення вуличних акцій просвітницького та протестного характеру);
– видання художньої літератури, публіцистичних збірок, буклетів, листівок;
– виготовлення соціальних відеороликів;
– проведення лекторіїв з глибинної та соціальної екології, розвиток діалогу між напрямами екологізму;
– моніторинг медіа-простору з метою виявлення та критики матеріалів, що формують у загалу агресивні настрої щодо тварин та споживацькі – щодо природи;
– пропаганда здорового способу життя (вегетаріанство, відмова від тютюнопаління та вживання алкоголю);
– проведення презентацій друкованої та відео-продукції СВЖ;
– проведення благодійних акцій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.